14.07.2012

Uyarı

 Son zamanlarda bloggerların kişisel paylaşımları diğer bloggerlar tarafından izin alınmadan, link verilmeden, gönderi sahibi belirtilmeden alıntılanmasıyla çok sık karşılaşmaya başladık.
     Bu durumun emek/fikir hırsızlığı olduğunu belirmek isterim. Hızsızlığın yanı sıra gönderi sahibine yapılan büyük bir saygısızlıktır.


      Eğer hoşumuza giden bir gönderiyi kendi kişisel blogumuzda paylaşmak istediğimzde öncelikle blog sahibinden izin alınmasını yada eğer yayın yapacağımız gönderinin paylaşım düğmeleri bulunuyorsa bunların kullanılmasını önermekteyim yada en azından bir link ve gönderi sahibinin ismini verebilirsiniz..


     Karşılıklı saygı ve güven zeminine oturttuğumuz blogger ilişkilerimizin yıpranmaması  açısndan izinsiz yayın yapmaktan kaçınmayı mahallemiz sakinlerinden rica ediyorum..

4 yorum:

 1. merhaba ... bloğumu nasıl ekleyebilirim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogunuzu eklemek için muhtarlığa üye olmanız yeterli..otomatik olarak ekliyoruz üyeleri..aynışey bloglar listesinde de geçerli..
   ama : tanıtım yazınızı, logonuzu, varsa header'ınız ı, blogunuzun hangi kategoride veya kategorilerde yer almasını istediğinizi bize
   a) muhtarbizimmahalle@gmail adresine direk, veya
   b) katlogdaki iletişim sayfalarından, veya
   c) katologdaki e-mail sayfasından, veya
   d)her sayfanın menusunun en alt sırasındaki yorum/blog ekle sayfasından gönderebilirsiniz..

   teşekkür ederim...say

   Sil
 2. Bu konuda dilim yandığından dolayı ekstra bir önem kazanıyor duyarlı olunması... dikkat ve yaptırım şart

  YanıtlaSil
 3. herşeyde olduğu gibide burada da beleşciler bulunmakta

  YanıtlaSil