4.04.2013

BBM Duyuru: BlogStar & Bloggerlar Çalıyor

Bugün size 2 ayrı kampanyadan bahsetmek istiyorum. Daha doğrusu geçmişlerini hatırlatıp yenileri için kolları sıvamaya çağırmak istiyorum:1-)  Bizim Bloglar Mahallesi'nin kurulmasının ilk temel taşı, bazılarınızın hatırlayacağı gibi geçen yıl kişisel blogumda prematüre bir denemesini yaptığımız Blog Star seçmeleriydi. BBM kuruluşuna geçtiğimiz anda da Blog Star seçmelerine katılan aday olan, aday seçenler ilk üyelerimiz oldu.  Geçen yıl kazananlar ve aday gösterilenlerin listelerini etkinlik bölümümüzde (http://etkinlikler.bloglarmahallesi.com/BlogStar.html) bulabilirsiniz. BlogStar 2012 'de  başta Sade ve Derin ve  Vladimir'in Derdi, Huyum Kurusun, Yasemin Kokulu Bir Hayat, olmak üzere  bu etkinliği çabaları ve yorumlarıyla ileriye taşıyan öyle çok emek veren arkadaşlar oldu ki... Blog Star 2013 de sırası geldikçe isimlerini anmadan geçemeyeceğim .....onlara ne kadar teşekkür etsek azdır...Ve elbette okuyucularımızı unutmamak gerek... aslında onlar BBM fikrini perçinleyenler oldu... onlar olmasa, onların yorum ve önerileri olmasa BBM formatı salt "sevgi & dostluk" olmayabilirdi. O kadar net bir dille anlattılar ki "Sevgi & Dostluk" duygularını izlemenin bile onlara umut verdiğini, dünyayı daha güzel gösterdiğini...Ve aslında bana da hayatımın derslerinden birisini verdiler... hani can çıkmadıkça umut tükenmez gibilerine.... ve dürtüleri birbirinden farklı nedenlere dayansa da...  hepimizin aslında masallara yakışır şekilde sevmeyi ve sevilmeyi sevdiğimiz gerçeğini hatırlattı.... yaşadığımız günlerde robotlar gibi kategorize edilenlerin, o görüntülerinin altında halen "insan" olduklarını hatırlattı... eksileriyle-artılarıyla insan.... daha değerli ne olabilir ki?çünkü Blog Star bir yarışma değildi... Çevremizde yaşayan insanların farkına varmak ve onları neden sevdiğimizi kendimize sormaktı... Sevdiklerimizi sonuna kadar desteklemekti.... Sevdiklerimizin haberleri olup olmadığına aldırmadan ... sadece sevdiğimiz için... (Sevmediklerimiz için de aynı şey geçerlidir ama biz sevmediklerimizi, bizi itenleri parmaklarımızla işaret ederek öfke yaratmak, savunma kalkanlarına sığınmaya zorlayacak şekilde insanları demoralize etmek yerine olumlu yönleri öne çıkartmayı arzuladık...)Nitekim sonuçlar ortaya çıkınca bir çok adayın seçmelerden haberlerinin bile olmadığıda ortaya çıktı....Onlar "en iyi benim" iddiasında değillerdi... "beni seçin" de demediler... ama o kadar kendilerini sevdirmişlerdi ki... izleyenleri "en iyiler bunlar" dediler....


2-) 5Aralık2012 de sevgili Yufkayüreklikelgöbekli bir kampanya çağrısı yaptı: Bloggerlar Çalıyor ve imkansızlıklar içerisinde bir gurup komşularımız büyük çaba sarafeder bir şeyler oluşturdular . Ancak teknik sorunlar nedeniyle sonuçlar istenildiği gibi olmadı....Ama tam bir BBM'liye yakışır biçimde Yufkayüreklikelgöbekli yılmadı ve tekrarlamayı teklif ediyor... çünkü bu teknik sorunu nasıl çözebileceğini de buldu... Eski ekibe seleniyor ve  yeni katılmak isteyenlere de kapı açık... detayları burada : 

BLOGGERLAR ÇALIYOR - NETICE


Şimdi gelelim en son neticeye:


Benim şöyle bir teklifim var: Blog Star 2013 oylamaları 2 Mayıs 2013 tarihinde başlayacak : "En sevdiğimiz /beğendiğimiz/izlediğimizé maksimim 10 blog + 1 Blogstar adayımızı puanlayarak aday olarak önereceğiz.... ve bu oylamalar 30 Mayıs 2013 tarihinde gece 24:00 itibari ile kapanacak. 

Sonuçlar da 2 Haziran 2013 tarihinde Yayınlanacak.


Geçen yıl premature kategorilerimiz vardı... en iyi moda blogu, gezi blogu, anne&çocuk blogu... gibi değildi... ama nasıldı?  En Neşeli, En Hüzünlü, En Asi,... gibiydi... yani o blogu izlerken hissttiğimiz en ağırlıklı duygulardan oluşuyordu....Bu yıl bu kategorileri hep beraber düzenleyelim istiyoruz... bu nedenle yarından itibaren Blog Star kategorileri önerleriniz için bir sayfa açacağız ve her yere yönlendirme koyacağız... bir zahmet olması gerektiğini düşündüğünüz kategori/leri buraya yazarak kategorileri oluşturalım. 2 hafta içinde kategorilerimizi belirlemiş olacağız yani  20 Nisan 2013 tarihinde kategorilerimiz belli olmuş olacak... ve 2 Mayısa kadar biz de seçmelerin duyurularını ve hangi kategoriye hangi ödül konulacak bunları ayarlayacağız çünkü bu sene sadece plaketler yok.... her bir kategori nin Starı ve Blog Star için plaket + özel ödüller var...bunları süreç içerisinde bir bir sizlere tanıtacağız....Geçen yıl sonuçları Raxyo.com'da Huyum Kurusun ile canlı yayında duyurmuştuk...  Bu yıl da benzeri bir şey yapmayı planlıyoruz...   bu da son güzel sürpriz....olsun....Bloggerlar Çalıyor ekibine teklifim de 2 Haziran 2013 tarihinde onların  NETİCEsini jenerik etmek....Hadi bakalım Bloggerlar.....BLOGGERLAR ÇALSIN..... diyelim.... ve ne yapalım.... Yufkayüreklikelgöbekli'ye koşalım... hadi... hemen harekete geçelim diyelim....buradan...(Şimdi ben böyle diyorum ya... bir bakmışsınız BLOGGERLAR ÇALIYOR ekibi teklifimi red etmiş... olur mu? olur özgürlük var di mi? O zaman ne yaparız? o zaman düşünelim önce bekleyelim cevaplarını değil mi?)
Sevgiyle, dostlukla, güzelliklerle dolu olsun günleriniz....


1 yorum:

  1. yeni blogstar yarışması ve yeni müzik çalışması hayırlı uğurlu olsun.... BBM sayesinde pek çok güzel blogların farkına vardım..ellerinize yüreğinize sağlık..

    YanıtlaSil